Monday 16th of September 2019   

«

»

Print this نوشته

یادنامه ء مرحوم دکتور عبدالصمد حامد سابق معاون صدراعظم و یکی از بزرگترین شخصیت های ملی و علمی افغانستان

DrSamadHamed-Azmoone-melli

Dr.Abdul Samad Hamed پشتی روی جلد کتاب یادنامه دوکتور عبدالصمد حامد ( لطفا” این لینک را فشار بدهید )

یادنامه ء دکتور عبدالصمد حامد  / دکتور حامد از دیدگاه  دانشمندان به همراه مجموعه یادنامه ء دکتور عبدالصمد حامد  / مجموعه   مصاحبه ها و مقالات

گردآورنده  عبدالعلی نور احراری

 

Ehrari_Abdulali_Noor

بروز جمعه مورخ ۱۵ اگست سال روان میلادی ( ۲۰۱۴ م ) اثر ارزنده  و بسیار زیبای  ( یادنامه ء  دکتور عبدالصمد حامد ) را بعنوان  یادبود و بزرگداشت از شخصیت ملی و علمی آن دانشمند بزرگ و  سیاستمدار آزاداندیش و وطندوست یعنی  جناب  مرحوم مغفور داکتر صاحب عبدالصمد حامد را طرف فامیل شریف و نجیب  شان دریافت نمودم .

این مجموعه ارزشمند به کوشش و اهتمام دانشمند گرامی جناب استاد عبدالعلی نور احراری در ۲۰۰ صفحه با قطع و صحافت زیبا  تهیه و در چاپخانه احراری در ولایت باستانی هرات  به زیور  چاپ آراسته  گردیده است .

این اثر شامل  ( دکتور حامد از دیدگاه  دانشمندان به همراه مجموعه یادنامه ء دکتور عبدالصمد حامد  /  مجموعه   مصاحبه ها و مقالات  )  میباشد .

در اینجا از میان ده ها مقاله و پیام فقط منحیث مشت نمونه خروار یک قسمتی از پیام دانشمند گرامی استاد پروفیسور عبدالستار سیرت  را خدمت تقدیم میداریم .

پیام  استاد سیرت ( لطفا” این لینک را فشار بدهید )

 

Ustad-Prof_-Abdul-Sattar-Sirat

بدینوسیله یک بار دیگر برای  مرحوم جناب داکتر صاحب عبدالصمد حامد که  بنده با ایشان از سال ۱۹۸۲ میلادی در شهر بوخوم آلمان  الی وفات شان معرفت و واقعا”  افتخار مصاحبت و اندوختن از دانش و تجربت شان را حاصل نموده بودم و  جناب ایشان  که زمانی از دوستان صمیمی پدر مرحومم بودند و حیثیت کاکایم را داشتند  از بارگاه ایزد حق سبحانه و تعالی  روح بزرگ شان را شاد و جنت فردوس برین را جایگاهشان استدعا  مینمایم .

همچنان برای جناب استاد مبتکر و خدمتگار بزرگ جامعه علمی و فرهنگی افغانستان جناب استاد عبدالعلی نور احراری که با این خدمت ارزنده شان  دین خویش را در پیشگاه آن شخصیت بزرگ افغانستان ادا نموده اند  از بارگاه الهی  اجر و ثواب بی پایان و طول عمر و موفقیت های بیشتر در عرصه های علمی  آرزو و مسءلت دارم .

با تقدیم حرمت و ارادت

ویس ناصری / مدیر مسؤول سایت آزمون ملی

 

 

Permanent link to this article: http://my.azmoone-melli.com/go/4485